Обережно пестициди!

Головне управління Держсанепідслужби у Чернівецькій  області застерігає: пестициди - складні хімічні речовини, які мають свої особливості. Вони, в порівнянні з хімічними речовинами іншого призначення, особливо стійкі, тому постійно можуть циркулювати в навколишньому середовищі, і не виключено, що можуть накопичуватись в плодах. Маючи високу біологічну активність, вони становлять потенційну загрозу для живої природи.
           Відповідно до вимог законів України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про пестициди і агрохімікати», відповідних постанов Кабінету Міністрів України та Державних санітарних правил «Транспортування, зберігання, та застосування пестицидів у народному господарстві» ДСП8.8.1.2.001-98 Головне управління Держсанепідслужби у Чернівецькій області здійснює нагляд за транспортуванням, зберіганням, застосуванням та реалізацією пестицидів.
           В господарствах дозволяється використовувати лише ті пестициди, які ввійшли до „Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні”, затвердженого Департаментом екологічної безпеки та поводження з небезпечними хімічними речовинами та відходами Міністерства екології та природних ресурсів України, за погодженням з Міністерством охорони здоров’я України.
          У зв’язку із широким застосуванням пестицидів у приватному секторі та з метою профілактики отруєнь пестицидами Головне управління Держсанепідслужби у Чернівецькій області звертається до населення:

Суворе  дотримання  вказаних  рекомендацій  гарантує  запобіганню отруєння пестицидами.
Згідно Державних санітарних правил «Транспортування, зберігання, та застосування пестицидів у народному господарстві» ДСП8.8.1.2.001-98 зона санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць відпочинку при вентиляторному обприскуванні повинна бути не менше 500 м, при штанговому і гербігації дощуванням - 300 м. При застосуванні аерозольних генераторів регульованої дисперсності санітарно-захисні зони повинні відповідати вимогам, зазначеним в інструкції для даного виду апаратури; обробка посівів у цих зонах допускається при напрямку вітру від населених пунктів і інших об'єктів, що підлягають санітарному захисту. Обприскування вентиляторними і штанговими обприскувачами допускається при швидкості вітру до 3 м/с (дрібнокрапельне) і 4 м/с (крупнокрапельне). Застосування гербіцидів із поливною водою шляхом дощування (гербігація) допускається при швидкості вітру до 4 м/с. Відповідальність за дотримання метеорологічних умов несе керівник робіт, який забезпечує використання об'єктивних методів вимірювання температури і швидкості руху повітря.
Завчасно, але не пізніше ніж за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, адміністрація господарств повинна сповістити населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об'єктів про місця, строки і методи застосування пестицидів. У період проведення робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи.
Наголошуємо: при перших ознаках отруєння слід негайно припинити роботу і звернутись в найближчу лікувальну установу для отримання медичної допомоги, або викликати швидку допомогу.
До приїзду швидкої допомоги потерпілого треба вивести з зони, яка оброблялась пестицидами, зняти засоби індивідуального захисту, звільнити від здавлюючого одягу.
Пестицид, що потрапив на шкіру, змити струменем води, краще з милом, або видалити за допомогою тканини чи ватного тампона, а потім промити шкіру достатньою кількістю води. При попаданні пестициду в очі слід негайно промити їх достатньою кількістю води.
Головне управління Держсанепідслужби у Чернівецькій області застерігає, що купувати пестициди на ринках, зупинках, вулицях небезпечно для Вашого здоров’я, а  порушуючи правила застосування пестицидів Ви можете завдати шкоди своєму здоровю та здоровю оточуючих Вас людей!

 

НАВІГАЦІЯ